Ambasada potępia

Poniżej zamieszczamy tekst komunikatu Ambasady Palestyny w Warszawie w sprawie izraelskiego ataku w Strefie Gazy.

 

Elitarna jednostka izraelska wieczorem, w ub. niedzielę (11 listopada) zakradła się na terytorium dystryktu Khan Younis w Strefie Gazy. Grupa używała samochodu marki Volkswagen z palestyńskim numerem rejestracyjnym. Miała za zadanie uprowadzić obywateli Palestyny pełniących funkcje w strukturach Hamasu oraz monitorować sprzęt i sieci komunikacyjne organizacji palestyńskich.

Samochód, którego korzystali Izraelczycy posiadał rozbudowane wyposażenie techniczne, któe było w stanie wykrywać tunele, sprzęt telekomunikacyjny i monitorować połączenia. Misja została wykryta przed jej wykonaniem. Nastąpiła wzajemna wymiana ognia, w wyniku której zabitych zostało siedmiu Palestyńczyków i dowódca izraelskiej grupy.

Następnie nastąpiła interwencja izraelskich samolotów i helikoptera, które miały na celu uratować grupę przed aresztowaniem i zniszczyć samochód używany przez jednostkę, a ją samą doprowadzić do płotu granicznego.

Potępiamy tę izraelską misję, która doprowadziła do kolejnej eskalacji konfliktu i wzywamy społeczność międzynarodową do wdrożenia międzynarodowych rezolucji i wypełnienia swoich obowiązków, by zapewnić ochronę palestyńskiej ludności cywilnej i zakończyć zbrodnie okupacyjne przeciwko naszemu narodowi.

Potępiamy milczenie przed tymi zbrodniami i próbę odwrócenia faktów.