26 kwietnia 2024

Grosicki szaleje w Hull

Kamil Grosicki udanie zaczął rok w Hull City. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki i zaliczył asystę w wygranym 6:0 ligowym meczu z Boltonem. Grosicki za swój występ znalazł się w „11” kolejki.

Ekipa Hull City przedłużyła zwycięską serię na zapleczu Premier League do pięciu wygranych z rzędu. W 26. kolejce Championship „Tygrysy” rozgromiły drużynę Boltonu, w barwach którego tylko ostatnie 10 minut spotkania zagrał inny z reprezentantów Polski, Paweł Olkowski. Grosicki strzelił swoje gole w 29. i 63. minucie oraz asystował przy trafieniu Evandro na 2:0. Obecny bilans naszego piłkarze w obecnym sezonie angielskiej II ligi to cztery bramki i cztery asysty w 19 występach. W tej lidze występują jeszcze Paweł Wszołek w Queens Park Rangers (2:2 z Aston Villą), bramkarz Ipswich Bartosz Białkowski mecz z Millwal (2:3) przesiedział na ławce oraz grający w zespole lidera Leeds United Mateusz Klich (zagrał 90 minut w przegranym 2:4 meczu z Nottingham).