3 maja 2024

Hurkacz odpada z French Open

Rozstawiony z numerem 12 Hubert Hurkacz po porażce z grającym z „ósemką” norweskim tenisistą Casperem Ruudem 2:6, 3:6, 6:3, 3:6 odpadł w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. W paryskiej imprezie Polak nigdy wcześniej tak daleko nie zaszedł.

Wcześniej najlepszym wynikiem Hurkacza w stolicy Francji była druga runda. Przed 1/8 finału Polak był jedynym tenisistą w stawce, który nie stracił gema przy swoim podaniu. Tym razem serwis go jednak zawodził.

Hurkacz popełniał też dużo i w efekcie pożegnał się z turniejem. „Szkoda szczególnie tego czwartego seta. Złapałem rytm i zacząłem dużo lepiej grać, ale później Casper mnie odłamał i uciekły bliskie gemy. Tak czasami bywa” – powiedział po spotkaniu.

Z Ruudem Hurkacz mierzył się pierwszy raz w karierze. Faworytem nie był i to nie tylko dlatego, że Norweg jest wyżej rozstawiony. Skandynawski tenisista dobrze czuje się na kortach ziemnych. Z ośmiu wygranych finałów imprez ATP aż siedem miało miejsce na mączce. Hurkacz natomiast wszystkie cztery swoje triumfy zanotował na kortach twardych.

Mecz trwał dwie godziny i 31 minut. Hurkacz popełnił w nim 39 niewymuszonych błędów, a Ruud 19. Z 29 wymian trwających co najmniej dziewięć uderzeń Norweg wygrał aż 21 Po meczu.

Hurkacz nie był jednak załamany, a pełen optymizmu: „Niezły turniej. Zagrałem kilka fajnych meczów. Najważniejsze, że wciąż się rozwijam, wchodzę na wyższy poziom. To jest kluczowe, a nie to czy przegrałbym tu w czwartej rundzie, czy w ćwierćfinale. „Nie udało mi się dzisiaj jakoś super wejść w mecz. Uciekły pierwsze gemy, a Casper mega dobrze grał. To, że nie serwowałem dobrze, też nie pomagało, bo za każdym razem piłka była w grze” – przyznał.