16 kwietnia 2024

Magda Linette przegrywa z Jessicą Pegulą

Rozstawiona z numerem 20. Magda Linette przegrała ze startującą z „trójką” Amerykanką Jessicą Pegulą 1:6, 5:7 w meczu 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Był to ich pierwszy pojedynek. Trwał 79 minut. 31-letnia tenisistka z Poznania, półfinalistka tegorocznego Australian Open, plasuje się na najwyższym w karierze 19. miejscu na liście WTA. Pochodząca z Florydy Pegula, która przed rokiem w Miami Open odpadła w półfinale z Igą Świątek, zajmuje trzecią pozycję.

Linette źle rozpoczęła mecz, przegrywając po kilkunastu minutach 0:5. Pierwszego gema wygrała przy serwisie rywalki, ale potem nie utrzymała własnego podania i przegrała partię. Wydawało się, że w drugim secie poznanianka znalazła właściwy rytm gry. Prowadziła 5:2 i serwowała na zakończenie partii, lecz Amerykanka wybroniła się, potem utrzymała własne podanie i zmniejszyła straty do jednego punktu. W dziesiątym gemie Linette miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Przegrała gema, potem dwa następne i cały mecz.

Mimo poniedziałkowej porażki, był to jej najlepszy w karierze występ w Miami. Wcześniej pokonała Rosjankę Jewgienię Rodinę 6:3, 6:4 oraz byłą liderkę światowego rankingu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 7:6 (7-3), 2:6, 6:4. Linette nie opuszcza jeszcze Florydy. W deblu razem z Amerykanką Bernardą Perą wyeliminowały dwie pary i w ćwierćfinale zmierzą się z Rumunką Iriną-Camelią Begu oraz Ukrainką Anheliną Kalininą.