Na Silverstone Williams nie był ostatni

jtk
Na Silverstone Williams nie był ostatni

Robert Kubica

Rozegrany w niedzielę wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton. Dla kierowcy zespołu Mercedesa był to szósty w karierze triumf na rodzimym torze. Udany występ zanotował też Robert Kubica, któy zajął najlepsze w tym sezonie 15. miejsce.

Wyścig na Silverstone był jednym z najbardziej pasjonujących w obecnym sezonie. Obaj kierowcy Williamsa, Robert Kubica i George Russel, zaczęli rzecz jasna zawody w ogonie stawki, lecz po bratobójczym pojedynku kierowców Haasa, Kevina Magnussena i Romaina Grosjeana, oba bolidy zostały wycofane z wyścigu i Kubica z Russellem znaleźli się na 15. i 14 pozycji. Wyścig wygra Hamilton, przed Bottasem i Leclerkiem. Brytyjczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Oprócz pechowych kierowców Haasa, za plecami Kubicy i Russella tym razem znaleźli się kierowca Alfa Romeo Antonio Giovinazzi, Sergio Perez (Racing Point) i Sebastian Vettel (Ferrari), który po kolizji dostał 10 sekund kary i wylądował na końcu stawki. Niemiec zdołał jeszcze wyprzedzić Pereza i Kubicę, ale ostatecznie został sklasyfikowany za plecami Polaka, który zakończył wyścig na 15. pozycji.

 

Poprzedni

Halep królową Wimbledonu

Następny

CHF Sebix

Zostaw komentarz