10 lipca 2024

Piątek obok Lewego w 11 kolejki

Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek znaleźli się w jedenastce 33. kolejki Bundesligi wybranej przez redakcje branżowego magazynu „Kickera”. Dla „Lewego” to już dziewiąte takie wyróżnienie w obecnych rozgrywkach, ale dla jego młodszego kolegi z reprezentacji dopiero pierwsze.

Jedenastka 33. kolejki wg. „Kickera”: Mueller (Mainz) – Torunarigha (Hertha), Hummels (Borussia Dortmund), Boyata (Hertha) – Kimmich (Bayern), Kramaric (Hoffenheim), Stindl (Borussia M’gladbach), Herrmann (Borussia M’gladbach) – Piątek (Hertha, Lewandowski (Bayern), Weghorst (Vfl Wolfsburg). Obecność Lewandowskiego nie jest zaskoczeniem, bo napastnik Bayernu Monachium został w tym sezonie nagrodzony w ten sposób przez ten niemiecki magazyn piłkarski już po raz dziewiąty. Siedem takich wyróżnień ma na koncie Mats Hummels, sześć Joshua Kimmich, a pięć Lars Stindl. Debiutantami w tym gronie są natomiast Krzysztof Piątek i jego kolega z Herthy Berlin, niemiecki piłkarz nigeryjskiego pochodzenia Jordan Torunarigha.
Nasz reprezentacyjny napastnik trafił do berlińskiego zespołu w przerwie zimowej z AC Milan za 25 mln euro, ale po restarcie rozgrywek nowy trener Herthy, Bruno Labbadia, postawił na 35-letniego Bośniaka Vedada Ibisevicia. Ale już w miniony weekend w spotkaniu z Bayerem Leverkusen wystawił do gry polskiego napastnika, którego dopiero w 89. minucie zastąpił Ibisević. Powód tej zmiany był aż nadto oczywisty – Piątek w wygranym 2:0 meczu z „Aptekarzami” co prawda nie zdobył bramki, ale należał do najlepszych na boisku. Największy aplauz wzbudził kapitalną akcją w 54. minucie, w której ograł trzech obrońców i pewnie strzeliłby gola, gdyby nie ubiegł go partner z ataku Herthy Dodi Lukebakio.