Problemy Slaughtera

Reprezentant Polski w koszykówce A.J. Slaughter ostatecznie nie przejdzie do zespołu Herbalife Gran Canaria, chociaż podpisał z nim umowę 12 lipca. 32-letni Amerykanin z polskim paszportem nie przeszedł testów medycznych.

O zdrowotnych kłopotach reprezentanta Polski poinformował hiszpański dziennik „Marca”. Wedle jego informacji kontrakt ze Slaughterem został rozwiązany za porozumieniem stron, ponieważ zawodnik ma problemy zdrowotne niemożliwe do przezwyciężenia do końca września.
W poprzednim sezonie Slaughter był graczem innej hiszpańskiej drużyny, Coosur Betis Sewilla, w której zdobywał średnio 13,3 pkt w meczu oraz miał 2,1 zbiórki i 2 asysty. Jego ekipa nie znalazła się jednak w gronie 12 ekip walczących w turnieju w Walencji o mistrzostwo ACB. Rozgrywki wznowiono w połowie czerwca po trzech miesiącach przerwy z powodu pandemii koronawirusa.To był jego pierwszy sezon w Hiszpanii, wcześniej grał w Asvel Lyon-Villeurbanne, z którym zdobył mistrzostwo Francji.
Zawodnikiem Herbalife Gran Canaria jest inny reprezentant Polski, także uczestnik MŚ 2019 w Chinach Aleksander Balcerowski.