28 marca 2024

Sukces Włoszczowskiej w Pucharze Świata

Maja Włoszczowska zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się we włoskim Val di Sole. To jej pierwsza wygrana w imprezie tej rangi od sześciu lat.

Jeżdżąca w barwach kolarskiej grupy Kross Racing Team Włoszczowska wygrała w Val di Sole z czasem 1:30.51, wyprzedzając o dziewięć sekund Kanadyjkę Emily Batty oraz o pół minuty swoją klubową koleżankę Szwajcarkę Jolandę Neff. Poraz ostatni triumf w zawodach tej rangi nasza utytułowana kolarka (jest dwukrotną wicemistrzynią olimpijską oraz mistrzynią świata) odniosła w marcu 2012 roku, kiedy to okazał wygrała w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu.
W klasyfikacji generalnej obecnego sezonu Pucharu Świata po czterech zawodach z siedmiu zaplanowanych prowadzi Jolanda Neff z dorobkiem 975 punktów. Włoszczowska w tym zestawieniu plasuje się obecnie na czwartej pozycji, a na koncie ma 732 punkty.