Szczęsny już w Turynie

Zagraniczni gracze Juventusu Turyn wracają powoli do Włoch. W ekipie lidera Serie A zameldowali się już m.in. Cristiano Ronaldo, Wojciech Szczęsny, Danilo i Douglas Costa. Na razie przechodzą kwarantannę.

Zgodnie z wytycznymi włoskich władz przed wznowieniem treningów piłkarze muszą przejść 14-dniową kwarantannę. We wtorek część zawodników Juventusu, którzy w trakcie przerwy w rozgrywkach przebywali w Turynie, po przejściu testów na obecność koronawirusa wznowiła treningi. Piłkarze na razie mogą jednak ćwiczyć tylko indywidualnie. Z zagranicznych gwiazd Juventusu nie wrócił jeszcze Gonzalo Higuain, który wciąż przebywa w ojczystej Argentynie. Natomiast u innego z argentyńskich graczy „Starej Damy”, Paulo Dybali, wykryto obecność wirusa Covid-19, ale nie ma już objawów choroby. Turyński klub poinformował, że dwa ostatnie testy dały wynik negatywny, zatem można uznać, że piłkarz jest już całkowicie zdrowy.
Wojciech Szczęsny przed powrotem do Turynu przebywał w Warszawie, gdzie ostatnio ćwiczył pod okiem trenera bramkarzy reprezentacji Polski Andrzeja Woźniaka.