Uczą legionistów polskiego

jtk

Nowy trener Legii Warszawa Marek Gołębiewski zaprowadza w zespole swoje porządki. Piłkarze nie tylko więcej trenują, często dwa razy dziennie, ale gracze cudzoziemscy muszą też uczęszczać na obowiązkowe lekcje języka polskiego.

Dla piłkarzy Legii najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne. W najbliższą sobotę mistrzów Polski czeka wyjazdowa potyczka z Górnikiem Zabrze, potem 25 listopada zagrają na wyjeździe z Leicester City w 5. kolejce Ligi Europy, a trzy dni potem zmierzą się na Łazienkowskiej z Jagiellonią Białystok. Na dłuższy odpoczynek nie będzie czasu, bo trzy dni później zespół Gołębiewskiego czeka wyjazdowy mecz w Pucharze Polski z Motorem Lublin, a następnie seria spotkań co cztery dni – z Cracovią na wyjeździe (5 grudnia), ze Spartakiem Moskwa na zakończenie fazy grupowej Ligi Europy (9 grudnia w Warszawie), wyjazdowy mecz z Wisłą Płocka (12 grudnia) i na koniec serii zaległy mecz u siebie z Zagłębiem Lubin (15 grudnia). Nie ma jeszcze terminów meczów domowych z Radomiakiem i zaległego z Bruk-Betem Nieciecza, ale najprawdopodobniej odbędą się one 19 i 22 grudnia. Tak więc aż do Świąt Bożego Narodzenia legioniści rozegrają 10 meczów.
Trener Gołębiewski starał się więc wykorzystać przerwę reprezentacyjna do jak najlepszego przygotowania drużyny do tego piłkarskiego maratonu. Wprowadził dwa treningi – poranny i wieczorny, a ponadto jeszcze indywidualne zajęcia dla graczy poniżej 25 roku życia. Do tej grupy należą też kluczowi zawodnicy Legii – Luquinhas, Emreli, Muci, Lirim Kastrati, Yuri Ribeiro i mający za sobą debiut w reprezentacji Polski Bartosz Slisz. Na tych dodatkowych zajęciach ćwiczyli głównie wykańczanie akcji bramkowych i grę na jeden kontakt. Prowadzili je asystenci Gołębiewskiego – Przemysław Małecki i Alessio di Petrillo oraz nowy człowiek jego sztabie Tomasz Jarzębowski, były reprezentant Polski i mistrz kraju z 2002 roku, który ma także poprawić komunikację między piłkarzami, a kierownictwem klubu. Do tej pory pracował w Legii jako skaut. Nowością są lekcje języka polskiego dla zagranicznych piłkarzy.

Poprzedni

Rajd Kajetanowicza po mistrzostwo świata

Następny

Owocna współpraca polskich przedsiębiorstw podczas 4. Targów CIIE