Wyścig Warty z Podbeskidziem

jtk

Na zapleczu naszej piłkarskiej ekstraklasy w minionym tygodniu także wznowiono rozgrywki. W 23. kolejce wszystkie trzy czołowe zespoły, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań i Stal Mielec zgodnie wygrały wyjazdowe mecze. Ale już w rozegranej w ten weekend 24. kolejce tempa nie wytrzymali mielczanie, remisując u siebie bezbramkowo z Puszczą Niepołomice.

Prowadzące w tabeli I ligi zespoły Podbeskidzia i Warty nie zmarnowały okazji. Bielszczanie pokonali u siebie Bruk-Bet Nieciecza 1:0, a poznańska drużyna wygrała 2:0 z Olimpią Grudziądz i po 24. kolejkach te dwie ekipy mają na koncie po 49 punktów oraz cztery „oczka” przewagi nad trzecią w tabeli Stalą Mielec. Gwoli przypomnienia – do ekstraklasy bezpośrednio awansują dwa pierwsze zespoły, natomiast o trzecie premiowane promocją do najwyższej klasy rozgrywkowej miejsce zespoły z miejsc 3-6 będą walczyć
w barażach.
Do końca rozgrywek pozostało 10 kolejek, czyli do zdobycia jest 30 punktów, co oznacza, że w tej lidze praktycznie wszystko jeszcze jest możliwe. Warto odnotować, że prowadzące w stawce zespoły Podbeskidzia i Warty stawiają na polskich piłkarzy. W kadrze poznańskiego klubu aktualnie jest tylko jeden obcokrajowiec (Ukrainiec Serhij Napołow), natomiast w kadrze Podbeskidzia pięciu – Słowak Martin Polacek, Ukrainiec Dymytro Baszłaj, Holender Desley Ubbink, Hiszpan Ivan Martin i Chorwat Marko Roginić. Podobnie wstrzemięźliwi w angażowaniu graczy zagranicznych są działacze Stali Mielec, którzy w kadrze mają tylko dwóch cudzoziemców – Słowaka Lukasa Bielaka i Serba Andreję Prokicia.
Mielczanie wciąż mają szanse na dogonienie w tabeli Warty i Podbeskidzia, więc te trzy zespoły będą bić się o bezpośredni awans pewnie do ostatniego tchu, bo baraże mogą okazać się bardzo ryzykowną loterią.
W tej chwili za plecami trzeciej w tabeli Stali (45 pkt) jest grupa zespołów mająca do mielczan ledwie kilkupunktową stratę – Radomiak Radom, Miedź Legnica, GKS Jastrzębie, Olimpia Grudziądz, Bruk-Bet Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice, Zagłębie Sosnowiec i Stomil Olsztyn. Z wymienionych ekip każda wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w barażach.

Poprzedni

Flaczki tygodnia

Następny

48 godzin sport

Zostaw komentarz