Zagrają tylko w play off

jtk

Władze National Hockey League poinformowały, że z powodu pandemii koronawirusa zdecydowały się bez wznawiania zakończyć sezon zasadniczy. W planowanej fazie play off mają zagrać 24 zespoły.

Komisarz NHL Gary Bettman przedstawił w miniony wtorek plan powrotu do rywalizacji w najlepszej hokejowej lidze na świecie, która przerwała rozgrywki 12 marca. Do tego momentu zdołano rozegrać 85 procent spotkań sezonu zasadniczego (1082 z 1271 meczów). Ponieważ sytuacja epidemiczna w USA wciąż jest trudna, władze NHL postanowiły zakończyć sezon regularny i po ewentualnym wznowieniu rozgrywek dokończyć zmagania w fazie play-off z udziałem 24 drużyn. Cztery najlepsze ekipy z Konferencji Wschodniej (Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals i Philadelphia Flyers) i Konferencji Zachodniej (St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights i Dallas Stars) powalczą między sobą o rozstawienie. Pozostałe zespoły zagrają w parach w kwalifikacjach, co w sumie pozwoli na wyłonionych 16 zespołów w I rundzie play off (cztery drużyny rozstawione spotkają się ze zwycięzcami meczów kwalifikacyjnych). Do II rundy przystąpi osiem zespołów. Potem odbędą się finały konferencji oraz mecze o Puchar Stanleya. Decydujące serie w obu konferencjach oraz finał ligi będą się toczyć do czterech zwycięstw.
Mecze będą rozgrywane w wybranych ośrodkach bez udziału kibiców. Daty powrotu jeszcze nie wyznaczono. Na razie zakłada się, że w czerwcu hokeiści zaczną trenować w grupach, a później całymi drużynami. Wznowienie ligi przewiduje się dopiero po opanowaniu pandemii koronawirusa.
W Konferencji Wschodniej zagrają: Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins, Montreal Canadiens, Carolina Hurricanes, New York Rangers, New York Islanders, Florida Panthers, Toronto Maple Leafs i Columbus Blue Jackets, natomiast w Konferencji Zachodniej St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights, Dallas Stars, Edmonton Oilers, Chicago Blackhawks, Nashville Predators, Arizona Coyotes, Vancouver Canucks, Minnesota Wild, Calgary Flames i Winnipeg Jets.

Poprzedni

Nowe plany Brzęczka

Następny

Niemcy w PlusLidze?

Zostaw komentarz