15 maja 2024

Zmarzlik wygrał w Teterowie

Bartosz Zmarzlik wygrał turniej Grand Prix Niemiec w Teterowie, czwartą rundę mistrzostw świata na żużlu. Na fazie zasadniczej rywalizację zakończyli Patryk Dudek i Maciej Janowski.

Zasadniczą część turnieju z 13 punktami wygrał Zmarzlik. Polak w półfinale zmierzył się z Thomsenem, Jasonem Doylem i Lambertem. Mistrz świata nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy i pewnie wygrał, a drugi na metę dojechał Australijczyk. Z drugiego półfinału awansowali Jack Holder i Nilsson, dla którego był to pierwszy finał GP w karierze.

W ostatnim biegu Zmarzlik udowodnił swoją dominację i prowadził od startu. Za jego plecami trwała walka o miejsce na podium. Jako drugi na metę wpadł Doyle, a trzeci był Holder. Polak umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej GP. Nad Holderem, który awansował na drugie miejsce, ma 12 punktów przewagi. Dudek i Janowski są odpowiednio na 13. i 14. miejscu.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 24 czerwca w Gorzowie Wlkp.