48 godzin sport

Kontuzja lidera PGE Vive

Szczypiornista PGE Vive Kielce Alex Dujshebaev w meczu Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad po zderzeniu z rywalem doznał kontuzji kolana. Wstępna diagnoza nie wyklucza uszkodzenia więzadła pobocznego, co może spowodować nawet kilkumiesięczna przerwę w grze. Reprezentant Hiszpanii, prywatnie syn trenera kieleckiego zespołu Tałanta Dujszebajewa, w przyszłym tygodniu przejdzie w Kielcach badania uszkodzonego kolana i dopiero wtedy sie okaże jak długo będzie pauzował.

Brąz na otarcie łez

Podczas alpejskich mistrzostw świata w Aare kończąca karierę Amerykanka Lindsey Vonn zdobyła brązowy medal w zjeździe. Triumfowała Słowenka Ilka Stuhec. Dla Vonn pożegnalne dla niej mistrzostwa zaczęły się groźnym upadkiem w supergigancie,Amerykanka to mistrzyni olimpijska z Vancouver w zjeździe. W 2010 wywalczyła także brązowy medal w supergigancie. Na ostatnich igrzyskach, w Pjongczangu, stanęła natomiast na najniższym stopniu podium w zjeździe. Czterokrotnie sięgnęła też po Kryształową Kulę, notując przy tym 82 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Więcej (86) miał tylko legendarny Szwed Ingemar Stenmark.

Niemiecka dominacja

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Natalie Geisenberger po raz czwarty została mistrzynią Europy w saneczkarstwie. W zawodach połączonych z Pucharem Świata w niemieckim Oberhofie wyprzedziła dwie rodaczki: Tatjanę Huefner i Dajana Eitberger. Najlepsza z Polek, Ewa Kuls-Kusyk, zajęła 17. miejsce w mistrzostwach Europy i 18. w Pucharze Świata. Rywalizacji nie ukończyła Klaudia Domaradzka. Złote medale w konkurencji dwójek zdobyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Najlepsi z Polaków Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zakończyli zawody 14. pozycji.

Szybki bieg Kenijczyka

Kenijczyk Michael Saruni podczas mityngu Millrose Games w Nowym Jorku uzyskał w biegu na 800 m rewelacyjny wynik 1.43,98. To trzeci wynik w historii osiągnięty na tym dystansie w hali. Rekordzistą jest inny Kenijczyk, Wilson Kipketer, który w 1997 roku uzyskał czasy 1.42,67 i 1.43,96. Rekordy te ustanowił jako reprezentant Danii.

Bójka kibiców w Anglii

Po sobotnim meczu Premier League Watford – Everton doszło do starcia między kibicami obu drużyn. Ucierpiały dwie osoby, a cztery zostały aresztowane. Poszkodowanym udzielono pomocy medyczne i przewieziono je do szpitala na dalsze badania. Służby nie poinformowały, czy aresztowanym osobom postawiono już konkretne zarzuty.

PGE Vive walczy o drugą lokatę

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce odnieśli ważne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Kielczanie pokonali na wyjeździe szwedzki IFK Kristianstad 34:33 i zachowali szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie A. Mistrzowie Polski z dorobkiem 14 pkt (bramki 348:336) zajmują po 11. kolejkach spotkań czwartą lokatę w stawce ośmiu zespołów, ale do drugiego Vardaru Skopje tracą zaledwie jeden punkt. Prowadzi zespół FC Barcelona Lassa (18 pkt, bramki 377:312), przed Vardarem (15, 314-304), Veszprem (14, 317:300) i PGE Vive, kolejne miejsca zajmują Rhein-Neckar Loewen (12, 339:324), Mieszkow Brześć (5, 300:344), Montpellier HC (5, 294:318) i IFK Kristianstad (5, 317:368). Zwycięzca grupy awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału, natomiast drużyny z miejsc 2-6 do 1/8 finału.

Mistrz pójdzie za kratki

Zwycięzca sprintu w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti Norweg Johannes Hoesflot Klaebo otrzymał przed sobotnim startem przykrą wiadomość. Grozi mu kara bezwarunkowego więzienia za spowodowany 12 grudnia ub. roku wypadek samochodowy w Trondheim. Sportowiec swoim nowym terenowym samochodem uderzył w samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a w wyniku zderzenia najechał na przechodzącą po pasach 12-letnią dziewczynkę. Zdaniem policji, która skierowała sprawę do sądu, biegacz tak poważnie złamał przepisy drogowe, że powinien zostać ukarany bezwarunkowym więzieniem. 22-letni Klaebo, trzykrotny złoty medalista igrzysk z Pjongczangu, jest największym faworytem Norwegów w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, które odbędą się w dniach 19 lutego – 3 marca.

Opłacalne zwycięstwo

Amerykański bokser Gervonta Davis obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze super piórkowej. W Carson (Kalifornia) wygrał w pierwszej rundzie z Meksykaninem Hugo Ruizem. 24-letni Davis odniósł 21. zwycięstwo w zawodowej karierze, w tym 20. przed czasem. Za zwycięstwo otrzymał milion dolarów nagrody, a jego pokonany rywal 100 tys. dolarów.

Kara za żenujący wybryk

Dwóch kibiców Southampton podczas meczu z Cardiff City (1:2) szydziło z tragicznej śmierci piłkarza walijskiego klubu Emiliano Sali. Do internetu wyciekły zdjęcia, na których widać jak imitują rękami skrzydła pikującego w dół samolotu. Argentyński piłkarz w styczniu podpisał kontrakt z Cardiff City, ale zginął podczas katastrofy samolotu podczas lotu z Nantes do Cardiff. Jego ciało wyłowiono w nocy z czwartku na piątek. Obu kibiców Southamptonu zatrzymała policja, a władze tego klubu napiętnowały ich naganne zachowanie.