48 godzin sport

Za szybkie auto dla Bułki
Rezerwowy bramkarz Paris Saint-Germain Marcin Bułka w minioną środę uczestniczył w wypadku drogowym w okolicach rodzinnego Wyszogrodu. 20-letni młodzieżowy reprezentant Polski ma teraz wolne, bo we Francji nie wznowiono zawieszonych z powodu pandemii rozgrywek piłkarskich. Przebywając w rodzinnych stronach zadawał szyku w wypożyczonym Lamborghini, którym w środę zderzył się czołowo z Hyundaiem. Piłkarz wyszedł z wypadku bez szwanku, lecz kierowca drugiego auta nie miał tyle szczęścia i wylądował w szpitalu z poważnymi obrażeniami. Jeśli potwierdzą się podejrzenia, że sprawcą kolizji był Bułka, czekają go nieliche kłopoty.

Odwołali maraton w Bostonie
Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie słynnego maratonu w Bostonie. Pierwotnie bieg miał się odbyć 20 kwietnia, ale po wybuchu epidemii został przełożony na 14 września. Niestety, ostatecznie również w tym terminie się nie odbędzie. Tym samy bostoński maraton został odwołany po raz pierwszy w jego 124-letniej historii. To najbardziej prestiżowy bieg masowy w Stanach Zjednoczonych, zapoczątkowany w 1897 roku. W jego organizacji nie przeszkadzały wojny, napięcia społeczne w USA, jak również kaprysy natury, jak zamiecie śnieżne czy burze.

Żałoba w boliwijskim futbolu
Boliwijska federacja piłkarska poinformowała, że 25-letni zawodnik zespołu University of Trinidad, Roman Guzman, zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem. To pierwszy śmiertelny przypadek wirusa wśród piłkarzy w Boliwii. Kilka dni wcześniej Covid-19 doprowadził też do śmierci jego ojca, Belizario Romana, który był prezesem klubu University of Trinidad oraz wujka, Luis Carmelo Roman, trenera drużyny Deportivo Perejique.

Dramat Rafała Wolskiego
Zawodnik Wisły Płock Rafał Wolski w trakcie treningu zerwał więzadła krzyżowe. To oznacza dla niego koniec sezonu i co najmniej półroczny rozbrat z futbolem. Dla tego 27-letniego piłkarza to sportowa tragedia, bo w ostatnich dwóch latach już dwukrotnie zrywał więzadła, zatem teraz jest to już trzecia tego typu kontuzja. Wolski trafił do ekipy „Nafciarzy” w marcu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk z winy klubu. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku, ale na debiut w płockim zespole jeszcze w tym roku ma nikłe szanse.

W Hiszpanii kibice od września
W Hiszpanii kibice wrócą na trybuny stadionów piłkarskich dopiero od początku przyszłego sezonu, czyli od 12 września. Jak podają tamtejsze media, wstępnie zakłada się, że na obiektach będzie można wykorzystać najwyżej 30 procent dostępnych miejsc, a zniesienie ograniczeń nastąpi dopiero w styczniu przyszłego roku. Poparcie dla tych planów muszą jeszcze wyrazić odpowiednie władze w Hiszpanii. Według planów, wszelkie ograniczenia mają być zniesione dopiero w styczniu 2021 roku. Obecny sezon w Hiszpanii jest wstrzymany od marca, a ma zostać wznowiony 11 czerwca przy pustych trybunach.