18 kwietnia 2024

48 godzin sport

Kadra Polski Igora Milicicia
Nowy selekcjoner koszykarskiej reprezentacji Polski Igor Milicić powołał szeroką kadrę na listopadowe mecze kwalifikacyjne do mistrzostw świata z Izraelem i Niemcami. Na liście znalazło się 24 graczy: Łukasz Kolenda (Śląsk Wrocław), Andrzej Mazurczak (Enea Zastal BC Zielona Góra), Marcel Ponitka (Parma-Parimatch Perm, Rosja), Jakub Schenk (King Szczecin), Mateusz Szlachetka (Trefl Sopot), Jakub Garbacz (Syntainics MBC Weissenfels, Niemcy), Jakub Karolak (Śląsk Wrocław), Michał Kolenda (Trefl Sopot), Michał Michalak (EWE Baskets Oldenburg, Niemcy), Dominik Wilczek (Asseco Arka Gdynia), Igor Milicić Jr. (University of Virginia, USA), Jakub Nizioł (Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz), Mateusz Ponitka (Zenit Petersburg, Rosja), Michał Sokołowski (Nutribullet Treviso Basket, Włochy), Mathieu Wojciechowski (ESSM Le Portel, Francja), Aleksander Dziewa (Śląsk Wrocław), Tomasz Gielo (s.Oliver Würzburg, Niemcy), Grzegorz Kulka (Legia Warszawa), Jeremy Sochan (Baylor University, USA), Jarosław Zyskowski (Enea Zastal BC Zielona Góra), Aleksander Balcerowski (BC Mega Basket Belgrad, Serbia), Adrian Bogucki (Asseco Arka Gdynia), Dominik Olejniczak (BCM Gravelines Dunkierka, Francja) i Mikołaj Witliński (Czarni Słupsk).

FIFA ukarała też PZPN za mecz w Tiranie
Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej karę za zachowanie polskich kibiców podczas wyjazdowego meczu eliminacji mistrzostw świata z Albanią. Wcześniej za skandaliczne ekscesy albańskich kibiców federacja tego kraju musiała zapłacić grzywnę w wysokości 150 tys. franków szwajcarskich oraz ma najbliższy mecz eliminacji MŚ 2022 rozegrać przy pustych trybunach. Na PZPN nałożono grzywnę 50 tys. franków szwajcarskich oraz zakaz wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz z Andorą.

Porażka Hurkacza w Wiedniu
Po trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Hubert Hurkacz przegrał w Wiedniu w pierwszej rundzie turnieju ATP Erste Bank Open z byłym liderem światowego rankingu i dwukrotnym zwycięzca tego turnieju Andy’m Murray’em. Brytyjczyk wygrał 6:4, 6:7(6), 6:3. Ta porażka może drogo kosztować Hurkacza, bo grozi mu utrata miejsca gwarantującego start w turnieju mistrzów (ATP Finals) w Turynie, jeśli w Wiedniu dobrze wypadną jego najwięksi konkurenci do miejsca w czołowej ósemce sezonu – Jannik Sinner i Cameron Norrie.

Buksa wiceliderem strzelców
Adam Buksa utrzymuje znakomitą formę. 25-letni napastnik w miniony weekend strzelił dwa gole w wyjazdowym meczu zespołu New England Revolution z Orlando City (2:2). Buksa wszedł na boisko po przerwie przy wyniku 0:1. Na 2:1 trafił w 81. minucie, a na 2:2 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Były go w tym sezonie MLS jego ligowe trafienia numer 15 i 16. Reprezentant Polski w klasyfikacji strzelców MLS jest na drugiej pozycji. Więcej bramek od niego (17) zdobył tylko Norweg Ola Kamara z zespołu DC United. Ale drużyna New England Revolution jest liderem Konferencji Wschodniej z dorobkiem 70 punktów.