Orban płaci za medale

jtk

Węgierski rząd podał oficjalnie, że zwiększył wysokość premii dla medalistów olimpijskich. Zdobywcy złotych medali w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio otrzymają w nagrodę 50 mln forintów, czyli ponad 140 tys. euro.

W porównaniu z wysokością nagród finansowych wypłaconych węgierskim medalistom ostatnich igrzysk w 2016 roku w Rio de Janeiro premie zostały powiększone o około 40 procent. Cztery lata temu za złote krążki rząd Węgier wypłacał swoim sportowcom po 98 tys. euro, teraz oferuje im 140 tys. euro. Srebrne medale przyszłorocznych igrzysk w stolicy Japonii wycenił na 106 tys. euro, a brązowe na 80 tys. euro. Przy okazji zwiększono też wysokość nagród dla medalistów mistrzostw świata i Europy. Poprzednia taka podwyżka miała miejsce przed igrzyskami w Londynie w 2012 roku. W 2016 roku w Rio de Janeiro węgierscy sportowcy zdobyli 15 medali, w tym osiem złotych. Najbardziej medalodajne dyscypliny sportowe w tym kraju to pływanie, szermierka i kajakarstwo.
Dla porównania – państwowe nagrody finansowe w Polsce za medale olimpijskie przewidują 64,4 tys. złotych za złoto, 46 tys. zł za srebro i 36,8 tys. zł za brąz 36 800 złotych.

Poprzedni

Rosjanie są gotowi na siatkarskie MŚ 2022

Następny

Nowy trener Piszczka

Zostaw komentarz