Rombel szykuje kadrę szczypiornistów na ME 2022

jtk

Na trzy tygodnie przed mistrzostwami Europy 2022 na Węgrzech i Słowacji (potrwają od 13 do 30 stycznia) nasza reprezentacja szczypiornistów sprawdza formę podczas towarzyskiego turnieju 4Nations Cup w Gdańsku. Biało-czerwoni w gdańskiej Ergo Arenie rywalizują od wtorku z Tunezją, Japonią i Holandią. Ale za niespełna trzy tygodnie przyjdzie im zmierzyć si w fazie grupowej europejskiego czempionatu z zespołami Austrii, Białorusi i Niemiec.

Trener Patryk Rombel na zgrupowanie kadry w Cetniewie powołał 23 zawodników i z tej grupy wybrał skład na turniej w Gdańsku. Wśród powołanych jest pięciu debiutantów. Być może szansę pierwszego w karierze występu w narodowych barwach otrzymają środkowy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski Piotr Jędraszczyk, bramkarz Wybrzeża Gdańsk Miłosz Wałach, obrotowy Górnika Zabrze Bartłomiej Bis, lewoskrzydłowy Orlenu Wisły Płock Mikołaj Czapliński oraz Ariel Pietrasik ze szwajcarskiego Otmar St. Gallen, który wprawdzie nie trenował z kadrą w Cetniewie, ale dobrze spisuje się w krajowej lidze i pod nieobecność kontuzjowanego Tomasza Gębali może być alternatywą na lewym rozegraniu. „Będzie to dla nas możliwość sprawdzenia nowych zawodników. Nie każdy miał szansę na bycie tutaj ze względów zdrowotnych, dla innych to okazja do pokazania się przed polską publicznością, a tego brakowało nam chyba najbardziej” – twierdzi trener Rombel.
W Gdańsku pojawią się trzej zawodnicy z lig zagranicznych – Jan Czuwara i Patryk Walczak z Vardaru Skopje oraz obrotowy Paris Saint-Germain HB Kamil Syprzak. Dopiero na początku stycznia do kadry Polski mają dołączyć występujący na co dzień w klubach niemieckiej Bundesligi Maciej Gębala i Piotr Chrapkowski oraz Melwin Beckman ze szwedzkiego Aranas.
Po 13. miejscu na ostatnich mistrzostwach świata w Egipcie pojawiła się nadzieja, że nasza reprezentacja piłkarzy ręcznych zaczyna wychodzić z kilkuletniego kryzysu. Czy tak jest w istocie, okaże się już wkrótce podczas rozpoczynających się 13 stycznia mistrzostw Europy. Grupowymi rywalami Polaków Niemcy, Austriacy i Białorusini. „W tym turnieju będziemy chcieli zakończyć serię ładnych porażek, a zacząć passę zwycięskich meczów, także z czołowymi zespołami Europy i świata. Nasi rywale w mistrzostwach Europy, Austriacy, Białorusini i Niemcy, są wymagającymi przeciwnikami, lecz jesteśmy w stanie nie tylko z nimi powalczyć, ale też ich pokonać” – przekonuje czołowy snajper biało-czerwonych Arkadiusz Moryto.
Kadra Polski na 4Nations Cup:
Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy), Miłosz Wałach (Torus Wybrzeże Gdańsk).
Gracze z pola: Przemysław Krajewski, Mikołaj Czapliński (Orlen Wisła), Jan Czuwara (Vardar Skopje), Szymon Sićko (Łomża Vive), Damian Przytuła (Górnik Zabrze), Ariel Pietrasik (Otmar St. Gallen), Maciej Pilitowski, Kacper Adamski (Energa MKS Kalisz), Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce), Piotr Jędraszczyk (Piotrkowianin), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Wiktor Tomczak (Torus Wybrzeże Gdańsk), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce), Michał Daszek, Krzysztof Komarzewski (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Bis (Górnik Zabrze), Dawid Dawydzik (Azoty Puławy), Patryk Walczak (Vardar Skopje), Kamil Syprzak (PSG).

Poprzedni

Paulo Sousa ośmieszył Bońka, ale także PZPN

Następny

Tylko trzy medale Polaków w Pekinie?