Tragiczna śmierć rosyjskiej szczypiornistki

Reprezentantka Rosji w plażowej piłce ręcznej Jekaterina Koroliewa utonęła w nocy z niedzieli na poniedziałek w jeziorze Szeląg Mały niedaleko Starych Jabłonek (warmińsko-mazurskie). Zawodniczka była uczestniczką zakończonych w niedzielę w tej miejscowości mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej.

Okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia badają polskie służby. Z informacji podanych przez służby ratunkowe wynika, około pół godziny po północy Koroliewa poszła z kolegą z rosyjskiej kadry popływać w jeziorze. Niestety, do jeziora skoczyła z pomostu, chociaż przed wejściem jest tam tablica informująca o zakazie. Dziewczyna wypłynęła na powierzchnię, ale nie ruszała się. Towarzyszący jej kolega z reprezentacji odholował ją na brzeg i wezwał pomoc. Po trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji lekarz stwierdził jednak zgon. Śmierć Koroliewej nastąpiła ok. godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Policja została poinformowana przez operatora numeru 112 – podało biuro prasowe komendy policji w Ostródzie. Na miejscu wypadku pojawił się prokurator, który wszczął postępowanie „w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci”. O wypadku została poinformowana ambasada Rosji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *