25 kwietnia 2024

Trochę medali w Mińsku zdobyli

Pięściarka Karolina Koszewska zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Mińsku. Był to trzeci krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyty przez polskich sportowców.

Koszewska w 2005 roku wywalczyła mistrzostwo Europy, zaś dwa lata wcześniej – wicemistrzostwo. Później była zawodową mistrzynią świata, ale zdecydowała się na powrót do olimpijskiego pięściarstwa. Teraz jej kolejnym celem jest sukces w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Reprezentantka Polski wygrała w Mińsku rywalizację w kategorii 64 kg. Na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane Niemka Nadine Apetz i Irlandka Grainne Walsh. Bardzo dobrze w Mińsku boksowały także Sandra Drabik (51 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg), które sięgnęły po brązowe medale. Dla Drabik to już drugi krążek w tej imprezie, przed czterema laty w Baku wywalczyła srebro. Turniej w boksie kobiet rozgrywany był w Mińsku w pięciu kategoriach wagowych, bo w tylu panie będą też rywalizować w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio. Nasi bokserzy nie odnieśli sukcesów – najlepiej z nich wypadł Damian Durkacz (64 kg), który dotarł do ćwierćfinału.

W zakończonych w niedzielę Igrzyskach Europejskich złote medale dla Polski wywalczyli też kanadyjkarz Tomasz Kaczor i skoczkowie do wody Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski w synchronicznych skokach na trampolinie), srebrny medal zdobył Filip Prokopyszyn w kolarstwie torowym, a brązowe krążki oprócz wspomnianych pięściarek Drabik i Wójcik, zdobyły też kajakarki – Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska, Marta Walczykiewicz i Dorota Borowska oraz kolarz torowy Krzysztof Maksel i zapaśnik w stylu klasycznym Arkadiusz Kułynycz.