26 kwietnia 2024

ZAKSA lepsza od Trefla

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wciąż nie mają godnego siebie rywala w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia w minioną sobotę bez większych problemów pokonali rewelację rozgrywek Trefla Gdańsk 3:0.

Potyczka między dominującą w lidze Grupą Azoty ZAKSA i rewelacją obecnego sezonu Treflem Gdańsk była hitem 18. kolejki, ale nie dostarczyła spodziewanych emocji. Ekipa Nikoli Grbicia potwierdziła dobitnie, że nie bez powodu są niepokonani w krajowej lidze. Kędzierzynianie bez większych problemów wywalczyli komplet punktów wygrywając w setach 25:17, 25:21 i 25:22. Pierwsze skrzypce w zespole ZAKSY grali skrzydłowi – Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek, ale decydujące ciosy zadawał na ogół środkowy Jakub Kochanowski. To właśnie seria doskonałych zagrywek w wykonaniu tego gracza zakończyła pierwszą odsłonę meczu.
W drugiej partii gdańszczanie chyba nie mieli już wiary, że będą w stanie coś ugrać w tym meczu, bo w połowie seta przegrywali już sześcioma punktami i nie mieli żadnego pomysłu na powstrzymanie ataków rywali, wśród których znów brylował Kochanowski. Nawet gwiazdorzy ekipy Trefla z Mariuszem Wlazłym na czele zawodzili. Na szczęście w końcówce tej partii gospodarze nagle zgubili swój rytm i zaczęli tracić punkty, dzięki czemu gdańska ekipa zdołała nieco zmniejszyć dystans. Ale wygrana kędzierzynian w drugim secie też była bezdyskusyjna, podobnie zresztą jak w trzecim, bo drużyna Trefla nie znalazł w sobie dość mocy, aby urwać ZAKSIE na jej terenie chociaż jednego seta.
Kędzierzynianie mogli się cieszyć z trzynastego zwycięstwa w sezonie w swoim trzynastym ligowym występie. ZAKSA jest liderem PlusLiugi z dorobkiem 38 punktów, a drugi w tabeli Trefl Gdańsk ma na koncie 33 „oczka”, lecz wywalczone w 17 spotkaniach. Kolejne miejsca w czołówce zajmują: 3. Aluron CMC Warta Zawiercie (15 meczów, 28 punktów), 4. Jastrzębski Węgiel (11 meczów, 26 pkt), 5. VERVA Warszawa Orlen Paliwa (13 meczów, 24 pkt), 6. MKS Ślepsk Malow Suwałki (16 meczów, 23 pkt).