48 godzin sport

Turniej w Sopocie odwołany
Nie odbędzie się zaliczany do cyklu ATP Challenger Tour turniej BNP Paribas Sopot Open. Dyrektor imprezy Mariusz Fyrstenberg (na zdjęciu) oficjalnie poinformował, że to decyzja tenisowych władz, które ze względu na pandemię koronawirusa odwołały do końca lipca wszystkie turnieje ATP i WTA. Najbliższe zawody mają się odbyć 3 sierpnia. Sopocki turniej rozgrywany był na przełomie lipca i sierpnia. Turnieje ATP odbywały się na kortach SKT do 2007 roku. To w Sopocie w 2004 roku swój pierwszy triumf, w wieku 18 lat, odniósł Rafael Nadal. W 2018 roku Fyrstenberg reaktywował tę imprezę, ale ze względu na skomplikowaną sytuację prawną i spór wokół obiektów Sopockiego Klubu Tenisowego, zawodnicy rywalizowali w Gdyni. W zeszłym roku turniej odbył się już w Sopocie. Dwa lata temu w puli nagród było 64 tysiące euro, a w ostatniej edycji już 92 tysiące.

Piszczek pogra w Borussii Dortmund do czerwca 2021 roku
Borussia Dortmund przedłużyła o rok wygasający po tym sezonie kontrakt Łukasza Piszczka. 34-letni boczny obrońca występuje w tym niemieckim klubie od 2010 roku i w ubiegłym roku zapowiadał, że w czerwcu tego roku odejdzie. Ale ponieważ prezentował rewelacyjną formę, działacze BVB uznali, że warto to wykorzystać. Nie uległy natomiast zmianie plany 66-krotnego reprezentanta Polski po odejściu z Borussii. Ma zamiar wrócić do rodzinnych Goczałkowic i pograć jeszcze w miejscowym klubie, a także osobiście prowadzić działającą już tam akademię piłkarską ściśle współpracującą z klubem z Dortmundu.

Polska piłkarka nożna zamieniła Paryż na Wolfsburg
Bramkarka reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet Katarzyna Kiedrzynek niedawno ogłosiła, że po siedmiu latach odchodzi z zespołu Paris Saint-Germain. 29-letnia zawodniczka szybko znalazła nowy klub. Przez trzy najbliższe sezony Kiedrzynek będzie występowała w barwach najlepszej niemieckie drużyny kobiecej, VfL Wolfsburg, której gwiazdą jest inna reprezentantka naszego kraju, 23-letnia napastniczka Ewa Pajor.

Zakazy transferowe FIVB i CEV dla naszych klubów
Dziewięć polskich klubów, w tym pięć z najwyższych klas rozgrywkowych, otrzymało od FIVB lub CEV zakaz transferów międzynarodowych. Opublikowana przez FIVB lista pochodzi z 29 kwietnia bieżącego roku. Znajdują się na niej kluby z całego świata, które nie wypłaciły całości ustalonych wynagrodzeń wobec siatkarzy lub siatkarek. Z dziewięciu polskich klubów na liście trzy już nie istnieją – Espadon (Stocznia) Szczecin, MKS Dąbrowa Górnicza oraz Budowlani Toruń. Jedyną ekipą PlusLigi objętą zakazem jest Cerrad Enea Czarni Radom, z którym spór o pieniądze toczy Maksim Żygałow. Sprawa trafiła już do Trybunału Arbitrażowego przy FIVB.

Siarka Tarnobrzeg numerem 1 w Lidze Mistrzyń
Przed najbliższymi rozgrywkami Ligii Mistrzyń KTS Enea Siarka Tarnobrzeg została przez Europejską Unie Tenisa Stołowego (ETTU) sklasyfikowana na pierwszej pozycji wśród europejskich zespołów. W tym roku broniący trofeum polski klub w półfinale miał rywalizować z TTC Berlin Eastside. W drugiej parze miały grać TTT Saint Quentinois i Linz Forschberg. W związku z pandemią koronawiriusa rozgrywki przerwano, a wszystkie zespoły ETTU sklasyfikowała na równorzędnych pozycjach 1-4. Enea Siarka triumfowała w LM w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga

Kolumbijski kolarz zdyskwalifikowany na cztery lata za doping
Kolumbijski kolarz 31-letni Jarlinson Pantano został złapany na stosowaniu niedozwolonego środka EPO. Międzynarodowa Unia Kolarska zawiesiła go na cztery lata. Próbka została pobrana w lutym 2019 roku. Kolumbijczyk w czerwcu tego roku ogłosił zakończenie sportowej kariery, ale jeśli chciałby jednak wrócić do rywalizacji, to dopiero w maju 2023. Pantano zapewnia, że nigdy nie korzystał z EPO, bo nie miał żadnego powodu, żeby to robić.