Bilety tylko nielegalnie u koników

Nie ma już biletów na zimowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. To znaczy nie ma ich w oficjalnej sprzedaży, bo u „koników” są.

 

Teraz wejściówki można nabyć już tylko u „koników”, czyli w nielegalnym obiegu. Organizatorzy zawodów w Zakopanem apelują do kibiców, żeby przestali kupować wejściówki z drugiej ręki, bo tylko tak można ukrócić ten nielegalny proceder. Przypomnijmy, że na przyszłoroczne zawody na Wielkiej Krokwi bilety można było kupić bezpośrednio w Zakopanem, przez zamówienie telefoniczne oraz poprzez zakup na autoryzowanej przez organizatorów stronie internetowej.

Wejściówki na oba konkursy w Zakopanem (indywidualny i drużynowy) zostały wyprzedane w całości, mimo to w Internecie pojawiły się jednak oferty sprzedaży biletów na wspomniane zawody, ale po znacznie wyższych cenach. Organizatorzy zgłosili ten fakt do prokuratury i na policję, bo polskie prawo zakazuje sprzedaży biletów na imprezy kulturalne i sportowe po cenach wyższych niż nominalna. Za to grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Ale portali internetowych, które proponują droższe wejściówki, pojawiło się mnóstwo. Stąd apel do kibiców, żeby nie dali się nabierać naciągaczom.