Euro 2021 bez zmian

jtk

Szef UEFA Aleksander Ceferin ogłosił, że na 99,9 procent przełożone na ten rok mistrzostwa Europy odbędą zgodnie z planem w 12 miastach w 12 różnych krajach. Ale zapewnił też, że są gotowe też inne scenariusze.

Ceferin w swoim oświadczeniu stwierdził: „Możemy zorganizować turniej w 11, 10 czy 9 miastach, a nawet w… jednym kraju, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na razie jednak trzymamy się wersji z 12 miastami w 12 krajach. W zależności od sytuacji związanej z pandemią Covid-19 może być konieczne różnicowanie stopnia zapełnienia trybun w różnych państwach. Decyzja w tej sprawie zostanie jednak podjęta dopiero 5 marca, bo UEFA oczekuje, że do tego czasu będą już widoczne efekty zastosowania szczepionki. „Ten proces dopiero się rozpoczął, stąd nasza decyzja, by podejmować konkretne decyzje w marcu. Wtedy będziemy mieć większą wiedzę, czego możemy się spodziewać w lecie” – podkreślił sternik europejskiego futbolu.
W tej chwili władze UEFA pracują nad opracowaniem czterech różnych wariantów organizacji meczów Euro 2021: przy pełnych trybunach, z obecnością widzów w przedziale 50-100 procent, 20-30 procent oraz bez kibiców.

Poprzedni

De Laurentiis niszczy Milika

Następny

Wirus rozwala ligę NBA

Zostaw komentarz