29 marca 2024

Pobili Kanadę w Opolu

Reprezentacja Polski zrewanżowała się Kanadyjczykom za porażkę 1:3 w Katowicach i w Opolu pokonała ich 3:2. Trener biało-czerwonych Vital Heynen w trzech ostatnich zwycięskich setach wystawił pierwszy skład kadry.

Heynen w Opolu w pierwszych dwóch setach mocno mieszał w składzie, natomiast trener Kanadyjczyków Stephane Antiga postawił na tych samych zawodników, którzy pokonali Polaków w sobotę w Katowicach. Po dwóch przegranych partiach selekcjoner biało-czerwonych wymienił wszystkich zawodników i nasz zespół zaczął dominować. Zwłaszcza że Antiga dla odmiany po dwóch wygranych setach dał pograć mniej doświadczonych siatkarzy, za co został skarcony porażkami w trzecim secie do 17 i w czwartym do 18. W tie-breaku oba zespoły grały już w najsilniejszych składach, ale rywale dawali radę tylko do stanu 8:7, bo potem zdobyli już tylko dwa punkty. Polacy wygrali partię 15:9 i cały mecz 3:2. Po tym występie znów możemy być optymistami.