19 marca 2024

Sensacja w Lipsku

Piłkarze Węgier niespodziewanie wygrali w Lipsku z Niemcami 1:0 i są bliscy awansu do turnieju Final Four Ligi Narodów z uważanej za najtrudniejszą grupy 3 dywizji A. W innym spotkaniu tej grupy, rozegranym w Mediolanie, Włochy pokonały Anglię 1:0.

Węgrzy świetnie się spisywali w „grupie śmierci”, m.in. dwukrotnie wygrali z Anglią. W piątek w Lipsku prowadzili od 17. minuty, a na listę strzelców wpisał się napastnik FC Basel Adam Szalai, który piłkę do siatki skierował… piętą. Asystę przy tej akcji zaliczył zawodnik RB Lipsk Dominik Szoboszlai.

O Final Four Węgrzy zagrają w poniedziałek w Budapeszcie z mistrzami Europy Włochami i do awansu wystarczy im remis.
Włosi w meczu będącym powtórką finału ostatnich mistrzostw Europy wygrali na stadionie San Siro z Anglikami 1:0 po trafieniu w 68. minucie kolegi klubowego Piotra Zielińskiego z Napoli, Giacomo Raspadoriego. Anglicy opuszczają elitę bez względu na wynik ich ostatniego meczu w Londynie z Niemcami.
Piłkarze Hiszpanii niespodziewanie przegrali u siebie ze Szwajcarią 1:2 w przedostatniej kolejce Ligi Narodów. Prowadzenie w tabeli grupy 2 dywizji A objęła Portugalia, która w Pradze gładko pokonała Czechy 4:0.

W tabeli Portugalia ma 10 punktów i o dwa wyprzedza Hiszpanię, którą podejmie we wtorek. Taka sama różnica dzieli Szwajcarię (6 pkt) i Czechy (4 pkt). Te zespoły zmierzą się w St. Gallen.
Turniej Final Four z udziałem czterech zwycięzców grup dywizji A rozegrany zostanie w dniach 14-18 czerwca 2023 roku. Tytułu nie obronią mistrzowie świata Francuzi. „Trójkolorowi” nie liczą się już w walce o pierwsze miejsce w grupie 1.