Siatkówka: Podział na grupy w Lidze Mistrzów CEV

Waldemar Łodziński

Ustalono skład grup Ligi Mistrzów siatkarzy w sezonie 2021/2022. W tych elitarnych rozgrywkach wystąpią trzy polskie zespoły – broniąca mistrzowskiego tytułu w Lidze Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, aktualny mistrz Polski Jastrzębski Węgiel oraz trzeci zespół PlusLigi w poprzednim sezonie Projekt Warszawa (dawna VERVA Warszawa Orlen Paliwa).

Formuła rozgrywek Ligi Mistrzów CEV będzie taka sama, jak w poprzednim, sezonie. W fazie grupowej zagra dwadzieścia zespołów podzielonych na pięć grup po cztery zespoły. Każda drużyna rozegra sześć meczów – trzy u siebie oraz trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Zwycięzcy Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, czyli Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w krajowych rozgrywkach wywalczyła wicemistrzostwo, przegrywając w finale PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Kędzierzynianie nie mieli szczęścia w losowaniu, bowiem trafili do grupy C wraz z brązowym medalistą mistrzów Rosji Lokomotiwem Nowosybirsk i włoskim potentatem Cucine Lube Civitanova. Z ekipą z Półwyspu Apenińskiego ZAKSA wygrała w ćwierćfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów triumfując po „złotym secie”. Czwartą ekipą w grupie C będzie OK Maribor.
Większe powody do zadowolenia po losowaniu fazy grupowej mają ekipy Jastrzębskiego Węgla i Projektu Warszawa. Mistrzowie Polski trafili do grupy A z niemieckim VfB Friedrichshafen, belgijskim Knack Roeselare oraz zespołem, który zostanie wyłoniony w kwalifikacjach. Natomiast warszawianie zagrają w grupie B z ekipami Dynama Moskwa, Ziraatu Bankasi Ankara i belgijskim Greenyard Maaseik. Obie polskie drużyny mają spore szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek, ale nie można też skreślać siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.
Podział na grupy Ligi Mistrzów CEV:
Grupa A: Jastrzębski Węgiel, VfB Friedrichshafen, Knack Roeselare, drużyna z kwalifikacji;
Grupa B: Dynamo Moskwa, Ziraat Bankasi Ankara, Greenyard Maaseik, Projekt Warszawa;
Grupa C: Cucine Lube Civitanova, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, OK Maribor, Lokomotiw Nowosybirsk;
Grupa D: Zenit Sankt Petersburg, Berlin Recycling Volleys, Vojvodina Nowy Sad, dr. z kwalifikacji;
Grupa E: Sir Sicoma Monini Perugia, Fenerbahce HDI Stambuł, AC Cannes, Itas Trentino.

Poprzedni

Krakowski dobrobyt kulturalny

Następny

Wszyscy jesteśmy szewcami!

Zostaw komentarz