27 kwietnia 2024

Superpuchar dla Jastrzębskiego Węgla

Zespół Jastrzębskiego Węgla wygrywając w Lublinie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:2 (24:26, 25:23, 18:25, 25:20, 15:13) zdobył Superpuchar Polski, powtarzając sukces sprzed roku.

Niepokonani w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla podtrzymali pasmo zwycięstw, w prestiżowym spotkaniu wygrywając z drużyną mistrza kraju. Tym samym zespół ten powtórzył sukces sprzed roku, kiedy także pokonał Zaksę, po raz pierwszy sięgając po Superpuchar. Jak przystało na dwie najlepsze polskie drużyny spotkanie stało na wysokim poziomie i obydwie ekipy popisywały się efektownymi akcjami. Mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczy jego końcowy rezultat zakończony tie-breakiem 15:13. O ile w dwu pierwszych setach toczyła się dość wyrównana walka, to w następnych najpierw dominowali kędzierzynianie, zaś w kolejnym siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W piątej partii Jastrzębski Węgiel od stanu 7:6 nie oddał prowadzenia, choć ambitnie walczący rywale doprowadzili do stanu 14:13. Ostatnią akcję skutecznie sfinalizował mistrz olimpijski Francuz Stephen Boyer. Kapitanowi Jastrzębskiego Węgla Benjaminowi Tonuttiemu Superpuchar Polski wręczyli Prezes PZPS Sebastian Świderski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

MVP spotkania uznany został Jurij Gladyr.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy upamiętniono Tomasza Wójtowicza, wybitnego siatkarza wszech czasów, który zmarł w poniedziałek. Na jednej z trybun kibice rozpostarli wielki baner z wizerunkiem mistrza świata i złotego medalisty olimpijskiego. Jego pogrzeb odbędzie się 5 listopada w Lublinie i będzie miał charakter państwowy.