Kolory opowieści

KLUB
Kolory opowieści

„Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł bez wyjaśnienia. Została po nim pustka, dziesiątki pytań bez odpowiedzi. Odszedł jak drań…

Ta decyzja jednak również dla niego oznaczała katastrofę. Kochał Antoninę i nienawidził losu, który zmusił go do odejścia. Bo prawda, odkąd ją poznał, była jak kamień u szyi topielca.
Czy jest dla nich nadzieja? A może lepiej, żeby już nigdy się nie spotkali? Debiutancka powieść Edyty Kahl-Łuczyńskiej to nie tylko historia o miłości. „Poza prawdą” to opowieść o losie, który daje lub odbiera. O sprawach, na które nie mamy wpływu. O cierpieniu, stawaniu w obliczu prawdy o sobie i pozbywaniu się złudzeń, a także o odwadze, by zaczynać jeszcze raz od nowa.
Kolorów opowieści dodają malownicze pejzaże Dolnego Śląska, smakowite dania, dobre wina i wiele innych elementów, które sprawiają, że trudno jest oderwać się od tej książki. Tytułowa prawda pozostaje tajemnicą aż do samego końca” – tak przedstawia wydawnictwo powieść „Poza prawdą”. Jej autorka, Edyta Kahl-Łuczyńska jest doktorem nauk humanistycznych, pedagożką, także logopedką, terapeutką dziecięcą pracuje na Uniwersytecie Zielonogórskim jako wykładowczyni historii.
Jak zauważa w swojej notce edytor, „pisanie jest jej wielką pasją i katalizatorem emocji. Pisząc, dzieli się ze światem tym, co, w jej poczuciu ważne, zajmujące, piękne oraz uniwersalne”.
Podzielam opinie zawarte w notce wydawniczej powieści „Poza prawdą”. Jej czytelnicy poznają skomplikowaną historię wielopokoleniowej rodziny, z jej tajemnicami i niedopowiedzeniami. „Poza prawdą” jest co oczywiste o miłościach szczęśliwych i miłościach skomplikowanych, nieszczęśliwych, ale ważnych. I o decyzjach z przeszłości, które wywołują skutki w teraźniejszości bohaterów, zwłaszcza Antoniny i Adama.
Ich losy oraz losy ich bliskich niewątpliwie zainteresują czytelników, a zagadka z pierwszych stron powieści faktycznie znajdzie swoje rozwiązanie dopiero na jej końcu.”Poza prawdą” jest dla wszystkich, którzy lubią sagi rodzinne, a lektura tej opowieści powoduje, że czytelnicy, a zwłaszcza czytelniczki zastanawiać się mogą czy ciąg dalszy nastąpi, czy dowiemy się jak potoczą się losy bohaterów.
Edyta Kahl-Łuczyńska – „Poza prawdą”, Axis Mundi Wydawnictw, Warszawa 2020, str. 441, ISBN 978-83-66451-04-9

Poprzedni

Przyszłość człowieka analizą przeszłości pisana

Następny

Podaj koniecznie

Zostaw komentarz