48 godzin sport

Kara dla Buffona
Gianluigi Buffon (na zdjęciu) został ukarany przez Federalny Sąd Apelacyjny za słowa, które skierował do swojego kolegi z drużyny. W trakcie meczu Juventusu z AC Parma Buffon wygłosił ostrą reprymendę pod adresem kolegi z zespołu Manolo Portanovy, którą okrasił kilkoma wulgarnymi epitetami. Arbiter tego nie słyszał, ale scysja została nagrana podczas telewizyjnej relacji z meczu i upubliczniona. W pierwszej instancji Buffon został za to ukarany grzywną w wysokości pięciu tysięcy euro, ale Federalny Sąd Apelacyjny zawyrokował ponadto o zawieszeniu piłkarza Juventusu na najbliższe spotkanie z AC Torino (w sobotę 3 kwietnia). Dla przypomnienia – pierwszym bramkarzem Juventusu jest obecnie Wojciech Szczęsny, a 43-letni Buffon, który nosi się z zamiarem odejścia z turyńskiego klubu po tym sezonie, jest dublerem polskiego golkipera.

Wyjazdowe zwycięstwo Łomży Vive w 1/4 finału Ligi Mistrzów
Jedną bramką wygrali we Francji piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Nantes HB. Kielczanie zwyciężyli 25:24 i są w dobrej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem u siebie w Hali Legionów, które odbędzie się w środę 7 kwietnia. Zespół Łomży Vive zagrał w składzie: Andreas Wolff – Alex Dujshebaev (6 bramek), Władysław Kulesz (4), Angel Fernandez Perez (4), Nicolas Tournat (3), Arkadiusz Moryto (3), Igor Karacic (2), Szymon Sićko (1), Sigvaldi Gudjonsson (1), Arciom Karalek (1), Branko Vujovic, Michał Olejniczak i Tomasz Gębala.

UEFA cofa ograniczenia liczby widzów podczas Euro 2021
Ze względu na pandemię koronawirusa 1 października 2020 roku UEFA zdecydowała się ograniczyć liczbę widzów na stadionach do 30 procent. Teraz zrezygnowano z tego przepisu. „UEFA cofa ograniczenie liczby widzów do 30 proc. pojemności stadionu podczas meczów, rozgrywanych pod jej szyldem. Decyzję o liczbie kibiców mają podejmować władze lokalne lub krajowe” – podano w komunikacie. Na liście gospodarzy Euro 2021 jest dwanaście miast z różnych państw. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to mecze Euro 2020 będą odbywać się w Baku (Azerbejdżan), Kopenhadze (Dania), Londynie (Anglia), Monachium (Niemcy), Budapeszcie (Węgry), Dublinie (Irlandia), Rzymie (Włochy), Amsterdamie (Holandia), Bukareszcie (Rumunia), Petersburgu (Rosja), Glasgow (Szkocja), Bilbao (Hiszpania). Początek turnieju zaplanowano na 11 czerwca. Finał odbędzie się natomiast 11 lipca stadionie Wembley w Londynie.

CBA myszkuje w Centralnym Ośrodku Sportu
Kierownik jednego z pionów działających w ramach Centralnego Ośrodka Sportu został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). Postawiono mu już trzy zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest od blisko dwóch miesięcy, nadzór nad nim sprawuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zatrzymany kierownik COS ma postawione trzy zarzuty – w tym żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Łapówkę miał wręczyć jeden z warszawskich przedsiębiorców. Według informacji przekazanych przez CBA, na przełomie 2018 i 2019 roku zatrzymany miał otrzymać pieniądze m.in. za preferencyjne warunki wynajęcia Hali Torwar na organizację koncertów.

Dobry występ Niewiadomej w belgijskim wyścigu
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce w kolarskim klasyku Dwars Door Vlaanderen. Wyprzedziła ją tylko utytułowana Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar). Trzecie miejsce, ze stratą 19 sekund, zajęła koleżanka klubowa Niewiadomej Amerykanka Alexis Ryan, która przyjechała na czele kilkunastoosobowej grupy pościgowej. Wyścig mężczyzn wygrał jej rodak Dylan van Baarle (Ineos Grenadiers). Drugie miejsce zajął Francuz Christophe Laporte (Cofidis), a trzeci był Belg Tim Merlier (Alpecin-Fenix).