48 godzin sport

Sezon transferowy w NBA
Kevin Durant, Kyrie Irving i DeAndre Jordan będą grać w jednym zespole! Koszykarze związali się z Brooklyn Nets. To prawdziwe transferowe hity w lidze NBA. Durant miał oferty z Los Angeles Lakers, New York Knicks i Brooklyn Nets, ale 30-letni gwiazdor zdecydował się na grę w Brooklyn Nets, podpisując z tym klubem czteroletni kontrakt wart 164 mln dolarów. Jego kolegami w nowej drużynie będą też dwaj inni słynni gracze – Kyrie Irving z Boston Celtics i DeAndre Jordan z New York Knicks. Pierwszy z nich podpisze z Brooklyn Nets czteroletni kontrakt wart 141 mln dolarów, drugi jeszcze uzgadnia warunki, ale 30 letni gracz pewnie wynegocjuje podobną kwotę jak Irving.

Casillas wrócił do pracy
Iker Casillas rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z FC Porto. 38-letni hiszpański bramkarz nie zamierza kończyć kariery, choć przed dwoma miesiącami przeszedł atak serca. Portugalskie media spekulują, że Casillas nie będzie brał udziału w meczach, a pozostanie w Porto w innym charakterze. Jego kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu. Większość kariery Casillas spędził w Realu Madryt (1999-2015). W barwach „Królewskich” m.in. pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii wywalczył mistrzostwo świata w 2010 roku oraz dwukrotnie mistrzostwo Europy – w 2008 i 2012 roku.

Mają stadion na cały sezon
Wisła Kraków podpisała z Gminą Miejską Kraków umowę na dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Umowa będzie obowiązywała przez cały kolejny sezon, od 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 roku. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, umowa została zawarta na podobnych warunkach do tych z zeszłego roku. Wówczas klub płacił miastu około 123 tysięcy zł brutto za każde spotkanie. Klub musiał wnosić opłatę z góry, najpóźniej 48 godzin przed meczem.

Nafciarze szukają graczy w Italii
Michał Marcjanik został wypożyczony do Wisły Płock na rok z włoskiego Empoli. W umowie została zawarta klauzula wykupu obrońcy. Marcjanik jest wychowankiem Arki Gdynia, której barwy reprezentował do sezonu 2017/2018. Latem zeszłego roku został kupiony przez Empoli, ale nie zdołał przebić się ani w tym klubie, ani na wypożyczeniu FC Capri. Po roku bez gry 24-letni obrońca wraca do Polski, by odbudować formę. Marcjanik ma na koncie 65 występów w polskiej ekstraklasie, pięć goli i jedną asystę. Będzie czwartym środkowym obrońcą zatrudnionym latem przez Wisłę Płock, po Jakubie Rzeźniczak, Jarosławie Fojucie i Damianie Michalskim.