Głos prawicy

Kolejne muzeum?!

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował dziś, że Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie zostanie oddane do użytku za dwa lata, w setną rocznicę tryumfu nad bolszewikami.
W 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak złożył w Ossowie kwiaty pod Krzyżem pamięci ks. mjr. Ignacego Skorupki, na Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej oraz pod tablicą Pamięci.
– Tutaj, w Ossowie, za dwa lata, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej będziemy mogli otworzyć Muzeum Bitwy Warszawskiej – filię Muzeum Wojska Polskiego – poinformował podczas briefingu szef MON. Minister Błaszczak zachęcał do wzięcia udziału w dziele budowy Muzeum. Ogłosił społeczną zbiórkę pamiątek i eksponatów, które wzbogacą ekspozycję.
Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie ma być filią Muzeum Wojska Polskiego. Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum. W czerwcu br. w MON powołano zespół programowo-naukowy do spraw ekspozycji Muzeum, którego zadaniem jest opracowanie założeń i koncepcji wystawy.
Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie ma być filią Muzeum Wojska Polskiego. Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum. Info za: dorzeczy.pl